Вы находитесь здесь:   Главная > Мои статті > Один в полі не воїн

Один в  полі не воїн

    Людина - соціальна істота, і,  в більшості випадків, відчуття самотності  для неї є важким душевним тягарем, неможливістю жити на «повні груди» та відчувати себе щасливою. В нашій природі закладено необхідність до групування, спілкування, об’єднання. Відомо, що тварини воліють жити поодинці лише при певних обставинах, наприклад при нестачі їжі. У звичайних же умовах більшість видів тварин краще виживає в групах.   У всі історичні епохи завжди було розуміння, наскільки згубно на людей діє стан ізоляції , вона ще з давніх-давен вважалася найстрашнішим покаранням після смерті. А найяскравішим свідченням тяги людей до життя в колективі є, зрозуміло, створення сім'ї.

      На сьогоднішній день тема самотності набирає все більшої актуальності. Невтішна  статистика свідчить, що за останні роки самотніх людей на планеті збільшилося в тричі : у США ця цифра становить 40%, у Великобританії - 31%, в Японії - близько 15%, В Україні за неофіційними підрахунками близько 30%. Існує декілька глобальних причин такої ситуації. По-перше, це посилення ролі жінок - вони тепер самі вирішують, народжувати дітей чи ні,  і коли саме. Це принципово змінило сучасні відносини між статями і призвело до того, що люди одружуються в більш пізньому віці. Інша причина самотності - це революція в засобах комунікації, яка дозволила людям в усьому світі користуватися радощами спілкування, не кажучи вже про отримання доступу до розваг, не виходячи з дому, що лише створює ілюзію про реальні відносини.

     Звичайно в усамітненні і ізоляції від буденного життя можна знайти спокій, глибинне самопізнання, вихід у творчість. Але наступна  інформація  призначена для людей, що стомилися від самотності, для тих, хто знаходиться у пошуках рідної душі, шукає вихід із своєї ізоляції і хоче знайти причини такого стану.

 Існує декілька основних причин самотності:

       1 Нелюбов до себе . Все просто і банально: людина, що не любить себе, не бачить в собі сильних і прекрасних сторін, навряд чи викличе інтерес у навколишніх, в тому числі, і через свій понурий засмучений зовнішній вигляд, відсутність власної думки, через постійні сумніви, що нею може хтось зацікавитися щиро.

      Порада: Постарайтеся знайти в собі всі хороші сторони, випишіть  свої позитивні якості на листочок сюди ж напишіть список не менше 25 досягнень свого життя починаючи з малку: тут можуть  бути і добрі справи, і успішність в школі ,  успіхи, перемоги в конкурсах, виступи на сцені, будь-що… Слід повісити такий список у видному місці, з можливістю дописувати нові досягнення.  Звичайно підвищити самооцінку собі самостійно досить важко, бо часто причина такого стану закопана глибоко в дитинстві, тож і самотність є свого роду ізоляцією від знайомого досвіду болю стосунків. В таких випадках краще звернутися за допомогою до спеціалістів.

     2. Маска – це наслідок першої причини – нелюбові до себе. Такий собі фальшивий образ для людей, певний імідж, де маскуються реальні чи уявні недоліки. Якщо ваш імідж кардинально розходиться з внутрішнім змістом, то ви завжди будете знайомитися не з тими людьми і рано чи пізно відчуватимете себе не в своїй тарілці, самотнім серед друзів, не потрібним.

   Уявіть себе кінофільмом: припустимо, що ви науково-документальний фільм про природу, але сховалися під рецензією  на  детектив. Людина, що полюбляє детективи вже з перших хвилин буде розчарована від перегляду цього фільму і навряд чи додивиться його до кінця, а та, що хотіла б більше пізнати про природу просто не зверне увагу на цей  фільм.

Порада:  Працюйте над своїм іміджем, самовдосконалюється, не намагайтесь бути кимось іншим. Не можливо порівнювати себе з людиною з іншим набором генетики, умов проживанням, колом оточення. Відкрийте в собі свою власну унікальність і поділіться нею з кимось. Підберіть одяг, зачіску і поведінку, які будуть покращувати і розвивати ваш власний образ, але не міняти його в корені.

      3. Неймовірні очікування. Часто, коли людина шукає свою половинку, вона створює ідеальне образне уявлення про свого партнера, і саме це може бути причиною самотності. Стереотипна думка, навіяна нам романтичними фільмами про те, що на всьому світі існує лише одна наша половинку, заставляє наївних та чуттєвих особистостей до віку чекати свого судженого фантома, через що втрачається багато сил, часу, та формуються страхи, а що якщо це не той, чи не та?…

     Порада: Уважніше ставтеся до «потенційних партнерів», даючи їм шанс, не зациклюйтеся на пошуку «ідеалу» - його не існує, не вишукайте недоліки, просто дайте часу виконати свою справу. . Зробіть акцент не на зовнішні якості обранця, а на те, як ви себе відчуваєте  поруч з ним. Якщо це людина не з ваших мрій, але поряд із нею вам затишно, безпечно і легко – відмовтесь від своїх фантазій,поверніться в реальність і позбавтесь нарешті самотності!

       4. Дзеркало душі – це ваш зовнішній вигляд. Не рідко  самотні люди виглядають не привітно, відштовхуючи людей від себе своїм похмурим виглядом. Часом ваша закритість і сором’язливість   зчитується оточуючими зовсім протилежно: їм здається, що ви не бажаєте з ними контактувати, а ваша поведінка ні що інше, як гординя та зверхність.  Подумайте про те, що несете ви в світ своїм зовнішнім виглядом. Злість, заздрість, недовіра – все це яскраво віддзеркалюється на вашому обличчі. Сірі, темні кольори одягу сприяють відчуженню. Неохайний вигляд, опущені плечі, бліде обличчя – все це лише відштовхує від контакту з вами.

 Порада: Якщо вам дійсно набридла самотність перегляньте свій зовнішній вигляд, включіть яскравіші відтінки у ваш гардероб, стежте за охайністю зачіски, макіяжу, одягу. Навчіться «відкривати» обличчя, не бійтеся візуального контакту, постарайтеся більше всміхатися, жартувати та задавати питання незнайомцям з будь-яких доречних приводів.

5. Психологічна незрілість чи не готовність до відносин. Трапляється, що людина хоче бути з кимось просто тому, що так диктує соціум: тобто з усіх сторін, чи у власній голові лунає «давно уже пора б», «у інших вже ось так-то…» і т.п. Але внутрішньо людина ще зовсім не готова до відкриття своєї душі і серця .З одного боку тиск соціальних правил, з іншого внутрішній страх – емоційно знаходитися в такому стані досить виснажливо. І таке саморуйнування призводить  до ще більшої ізоляції та депресії.

Порада:   Визначтеся, чи готові ви до того, що кохана людина може з'явитися вже завтра? Якщо ви і далі збираєтеся йти на поводу у своїх страхів, то ви не  й надалі залишитеся самотнім.

Є  лише один спосіб перевірити чи можна довіряти цій людині. Він досить прости: просто довіритися їй ... Ми не можемо постійно страхуватися від зради, помилки, неправильного вибору. Без власного досвіду ми не матимемо сценарію саме свого життя. Можливо в даному випадку слід звернутися за допомогою до спеціалістів, щоб розібратися зі своїми справжніми страхами та зуміти їх перебороти.

6. Безініціативність. Багато хто думає, що зустрічами і розставаннями керує доля, а тому можна розслабитися і нічого не робити.  Або  як у О. Гріна в «Пурпурових вітрилах» суджений сам припливе з далеких країн, щоб урятувати вас від самотності. На жаль, життя диктує інші реалії: за побудову відносин  відповідають обидва, тому вам теж необхідно докласти зусиль щоб не тільки створити відносини, а й зуміти їх зберегти. .

Порада: Включайте власну ініціативу для знайомства. Якщо вам хтось подобається : заговоріть, посміхніться, пожартуйте. Не відмовляйтеся, коли друзі виступають добровільними «свахами». Можна звернутися в клуби і на сайти знайомств, частіше виходити в людні місця і спілкуватися зі знайомими. Головне, дійте!  За своє щастя слід боротися.

Будьте впевнені: самотність - не вирок. Розглядайте час відсутності відносин, як можливість для самовдосконалення.  І перш ніж шукати когось, знайдіть себе!

Сімейний психолог-психотерапевт

Ольга Москаленко

Тел..0678123856

 

« Предыдущая | ВВЕРХ | Следующая »
 
 
Помощь психолога г.Винница