URL: psycholog.vn.ua/index.php?%D0%9C%D0%BE%D0%B8_%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%82%D1%96___%D0%9D%D0%B5%D1%83%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0_%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0%3F_%D0%AF%D0%BA_%D0%BD%D0%B5_%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8F_%D0%25

Неулюбленна робота? Як не помилитися з вибором професії


Одним із найбільш значущих визначень у житті є професія. Складно посперечатися, що улюблена робота приносить людині максимальне задоволення і прямо пропорційно впливає на продуктивність і професіоналізм.

 

Але не все так щастить, коли талан безпосередньо диктує можливий вибір професії, а хоббі переростають у роботу, приносячи добрі заробітки.

 

Що робити людям, які так і не визначилися? Відповідаю не лише школярам, ​​а й дорослим, які усвідомили, що живуть не своєю життям, і давно встали від відвідування не улюбленої роботи.

 

1. Згадайте собе у вікі від 5 до 10 років. У які гри ви грали. Були ці ігри наодинці чи більш соціальні. Що особливо викликало інтерес? Аналіз собі у цьому віці може дати вихід підсвідомого на свої справжні здібності та таланти, які принесли задоволення на самому місці.

2. Дослідіть свої інтереси сьогодні. Наприклад, мені цікавіше малювати чи креслити, збирати механізми чи вирощувати рослини. В інтернет просторі багато тестів у цьому напрямку.

3. Дізнайтеся професії, які будуть відновлені в найближчі 10 років, і виберіть область, де застосовні ваші здібності найбільше будуть використані.

4.Напишіть свої очікування від своєї майбутньої професії. Покладатись на свої здібності, бажання. Уявити собі вже людиною, у цій професії через 10 років. 

5.Вивчитт досвід відомих людей у ​​цій області. Поспілкуйтеся з людьми, які більш-менш успішні в цій області. Спробуйте приміряти на себе їх образ. На скільки він вам близький.

6. Звичайно, важливо прислухатися до себе в момент вибору професії, але доки не пробуєш – не зрозумієш. З цього особистого досвіду дасть відповіді на багато питань.

Ну і головне, важливо розуміти, що в житті багато що можна змінити, у тому числі й професію. Сьогодення дає безліч можливостей до розвитку і отримння нових знань. Зовсім не обовязково усе життя мати лише один професійний напрямок, чи дотримуватися спеціалізації, яку ви отримали в університеті. Прислухайтесь до себе і знайте, що кращу ризикнути і спробувати щось нове, ніж займатися тим що не приносить задоволення.